Arapahoe Warrior Invitational Cross Country Invitational - Boys JV - Team Results

Arapahoe Warrior Invitational Cross Country Invitational - Boys JV - Team Results
Dekoevend Park, Littleton, CO - September 4, 2009

back

  1. Rocky Mountain                          
             1     8     9    10    44 =     72
          Ben Larson, Chris Miller, Andrew Rotman, Daniel Cicero, John Basham
  2. Fruita Monument                         
            13    14    15    17    18 =     77
          Sam Pelt, Ben Steele, Blaine Wood, Norman Klachco, Kyler Brown
  3. Arapahoe                                
             7    11    24    38    42 =    122
          Andrew Gibbs, Jason Keefer, Connor Jordan, Anthony Damico, 
          Daniel Hatstat
  4. Heritage                                
             5    22    28    33    40 =    128
          Eric Ellingboe, Connor O'Toole, Nathan Lee, Kyle Leuenberger, 
          Samuel Siekmeier
  5. Chatfield                               
             3    26    29    47    53 =    158
          Andrew Ormsby, Dakota Thayer, Cody Dems, John Gossen, L J Lavecchia
  6. Cherry Creek                            
            23    25    34    36    41 =    159
          Alex Mitoma, Will Silkman, Peter Wanberg, Leon Seserman, Alex Grannis
  7. Rampart                                 
             6    27    43    49    52 =    177
          Jason Stonger, Stuart Bate, Joel Smithey, Kyler Knutson, Steve Smith
  8. Coronado                                
            30    35    39    46    56 =    206
          Travvis Scott, Justin Hays, Adam Glynn, Miles Kelly, Kris Rhodes
  9. Green Mountain                          
            16    20    37    67    76 =    216
          Matthew Gess, Cameron Anderson, Wesley Wyatt, Ahmed Wechky, 
          Jared Price
 10. Durango                                 
             2    21    68    72    75 =    238
          Chas Schwaebe, Noah Fischer, Chris Berger, Chance Costello, 
          Rudy Peterson
 11. Doherty                                 
            32    50    51    55    57 =    245
          Daniel Funk, Caleb Sjoerdsma, Cameron Suppes, Brokk Tollefson, 
          Ben Krivenak
 12. Littleton                               
             4    45    64    65    90 =    268
          Bret Granrud, Jeff Olson, Roy Penny, Will Dommermuth, Sam Warton
 13. Mountain Vista                          
            54    58    60    61    63 =    296
          Connor Dullea, Aidon Ambrose, Tyler Mustin, Matt Leach, Ian Woon
 14. Douglas County                          
            12    31    83    85    87 =    298
          Dan Turpaud, Jackson Talley, Travis Benge, Trent Johnson, 
          Spencer Huyck
 15. Air Academy                             
            48    69    70    71    80 =    338
          Sam McBride, Dallin Milner, Michael West, Jackson Rowland, 
          Ethan Rollins
 16. Columbine                               
            19    79    84    86    88 =    356
          Orion Tallmadge, Michael Lambert, Zach Visser, Zach Osman, 
          Jeremy Bushmann
 17. Conifer                                 
            62    73    74    78    91 =    378
          Weston Vaninwagen, Tom Waters, Jake Moot, Kyle Carpenter, Ben Hislop
 18. Regis Jesuit                            
            77    81    82    89    92 =    421
          John Lilles, Tim Dewhurst, Alex Watson, Trevor Scannell, Eric Ruble
 19. Eaglecrest                              
            59    93    94    97    98 =    441
          Keith Burkhart, Jordan Ly, Eric Malcom, Connor Sheridan, Rudy Aist
 20. Valor Christian                         
            66    95    96    99   100 =    456
          Michael Cohan, Taylor Boyer, David Lurie, Matt Maraia, Kevin Bauer

back