2009 Columbine Dave Sanders Invitational - Division 1 Open Boys (B Team) - Results by Place
Clement Park, Littleton, CO - October 2, 2009

        Team                                                                                 
Place  Place    Bib Name                       School                                    Time
   1.      1   1807 Alex Krull                 Monarch                                  18:36
   2.      2   1374 Stephen Wong               Fairview                                 18:41
   3.      3    203 Andrew Okazaki             Arapahoe                                 18:45
   4.      4    176 Andrew Gibbs               Arapahoe                                 18:47
   5.      5   2566 Tyler Lawson               Thunder Ridge                            18:53
   6.      6   1824 Scott Podlogar             Monarch                                  18:54
   7.      7    636 Panos Smyrnios             Chatfield                                19:00
   8.      8   2577 Robert Schauer             Thunder Ridge                            19:04
   9.      9   1494 Dom Douglass               Highlands Ranch                          19:05
  10.     10   1812 Will Masters               Monarch                                  19:05
  11.     11   1829 Wyatt Reis                 Monarch                                  19:11
  12.     12   1349 Christian McGill           Fairview                                 19:14
  13.     13    161 Logan Brock                Arapahoe                                 19:15
  14.     14    606 Matthew Jones              Chatfield                                19:16
  15.     15   1108 Rutger Batterberry         Douglas County                           19:18
  16.     16   1314 Travis Arnold              Fairview                                 19:22
  17.     17   2051 Michael Rainey             Pomona                                   19:23
  18.     18   1338 Rei Isobe                  Fairview                                 19:26
  19.     19   1497 Cameron Jungerman          Highlands Ranch                          19:28
  20.     20   1788 Clint Beckner              Monarch                                  19:31
  21.     21   2587 Doug Tourtillott           Thunder Ridge                            19:32
  22.     22    418 Colton Thomas              Bear Creek                               19:34
  23.     23   1436 Hunter Sobczak             Grandview                                19:41
  24.     24   2545 Chris Chambers             Thunder Ridge                            19:42
  25.     25   2572 Peter Newman               Thunder Ridge                            19:43
  26.     26    157 Robert Bloom               Arapahoe                                 19:43
  27.     27    291 Dalton Ellis               Bear Creek                               19:44
  28.     28   1837 Kyle Swanson               Monarch                                  19:46
  29.     29    294 Kelson Harrison            Bear Creek                               19:47
  30.     30   1935 Ryan Faulkner              Niwot                                    19:48
  31.     31   1112 Ted Chen                   Douglas County                           19:49
  32.     32    967 Anthony Prater             Dakota Ridge                             19:50
  33.     33    216 Danny Vavrik               Arapahoe                                 19:54
  34.     34   2579 Evan Shefik                Thunder Ridge                            19:54
  35.     35   1492 Kendle Davis               Highlands Ranch                          19:55
  36.     36   1417 Chris Heiser               Grandview                                19:55
  37.     37   1684 Dillon Cogdal              Littleton                                19:56
  38.     38   1329 Scott Davids               Fairview                                 19:56
  39.     39   1701 Roy Penny                  Littleton                                19:57
  40.     40    406 Tanner Moore               Bear Creek                               19:57
  41.     41   1321 Nicholas Christoff         Fairview                                 19:58
  42.     42   2548 Michael Clarke             Thunder Ridge                            19:58
  43.     43    159 Dominick Brevig            Arapahoe                                 19:58
  44.     44   1423 Taylor Johnson             Grandview                                19:59
  45.     45    640 Dakota Thayer              Chatfield                                20:02
  46.     46   1416 Andrew Franson             Grandview                                20:04
  47.     47    405 Michael Molliconi          Bear Creek                               20:05
  48.     48   1354 Mike Nehls                 Fairview                                 20:05
  49.     49    596 John Gossen                Chatfield                                20:06
  50.     50   2676 Eli Herrera                Wheat Ridge                              20:06
  51.     51   2697 Ryan Wyser                 Wheat Ridge                              20:06
  52.     52   2416 Chad Moulton               Smoky Hill                               20:07
  53.     53    965 Garrett Pickett            Dakota Ridge                             20:07
  54.     54   2693 Nick Tompkins              Wheat Ridge                              20:07
  55.     55   2663 Michael Delnegro           Wheat Ridge                              20:08
  56.     56   2053 Kade Shaffer               Pomona                                   20:09
  57.     57   1133 Scott Richards             Douglas County                           20:11
  58.          1316 Dylan Brown                Fairview                                 20:13
  59.     58   1122 Ryan Koenig                Douglas County                           20:13
  60.     59   1435 Brandon Skogen             Grandview                                20:13
  61.          1334 David Fulton-Beale         Fairview                                 20:14
  62.     60   1791 Paul Brunnette             Monarch                                  20:15
  63.     61    934 Tristan Babcock            Dakota Ridge                             20:17
  64.     62    156 Colton Beck                Arapahoe                                 20:20
  65.     63    283 Jake Anderson              Bear Creek                               20:21
  66.     64    416 Michael Sotiros            Bear Creek                               20:22
  67.     65   1129 David Norris               Douglas County                           20:23
  68.     66   1428 Kevin Noto                 Grandview                                20:23
  69.     67   2675 Ryan Hanson                Wheat Ridge                              20:25
  70.     68    733 Michael Lambert            Columbine                                20:25
  71.     69   1507 Jay Trujillo               Highlands Ranch                          20:26
  72.     70   2243 Paul Stanford              Regis                                    20:27
  73.     71   2050 Eric Perez                 Pomona                                   20:28
  74.     72    590 Ian Fidino                 Chatfield                                20:29
  75.     73    961 Brady Mason                Dakota Ridge                             20:30
  76.     74   2406 Michael Arrington          Smoky Hill                               20:30
  77.     75   2419 Logan Ruhl                 Smoky Hill                               20:30
  78.     76   1710 Diederick Visser           Littleton                                20:31
  79.           295 Micah Hayes                Bear Creek                               20:31
  80.          1786 Tanner Barkin              Monarch                                  20:32
  81.     77   2685 A .J Pasko                 Wheat Ridge                              20:34
  82.     78    738 German Schmeda             Columbine                                20:34
  83.     79   1491 Robert Crookshanks         Highlands Ranch                          20:35
  84.          1828 Robin Reibold              Monarch                                  20:37
  85.           220 Kevin Yeoman               Arapahoe                                 20:41
  86.     80   2408 Sean Coady                 Smoky Hill                               20:43
  87.           214 Andrew Stachowiak          Arapahoe                                 20:44
  88.     81    950 Jonathon Elliott           Dakota Ridge                             20:44
  89.     82   1119 Trent Johnson              Douglas County                           20:46
  90.           411 Eduardo Rascon             Bear Creek                               20:47
  91.     83   2196 Alex Clever                Regis                                    20:47
  92.     84   1136 Colby Stoner               Douglas County                           20:48
  93.           217 Austin Welch               Arapahoe                                 20:49
  94.     85   1495 Jack Dunn                  Highlands Ranch                          20:49
  95.     86   1431 David Oberndorf            Grandview                                20:51
  96.     87    607 Jacob Keller               Chatfield                                20:52
  97.     88   1933 Richard Dematteo           Niwot                                    20:52
  98.          1138 Jorge Tellez               Douglas County                           20:53
  99.     89    719 Jeremy Bushmann            Columbine                                20:53
 100.          1803 Landon Jennings            Monarch                                  20:54
 101.     90   2038 Zachary Ellis              Pomona                                   20:54
 102.     91   1686 Will Dommermuth            Littleton                                20:56
 103.     92   2191 Joey Binder                Regis                                    20:58
 104.     93   1945 Daniel Naftel              Niwot                                    20:58
 105.     94   2662 Steven Decsesznak          Wheat Ridge                              20:59
 106.          2667 Adrian Durbano             Wheat Ridge                              20:59
 107.     95   2040 Jordan Gallegos            Pomona                                   21:00
 108.          2557 Trenton Hamilton           Thunder Ridge                            21:01
 109.     96    959 Levi Maes                  Dakota Ridge                             21:07
 110.           457 Chris Mercer               Castle View                              21:07
 111.          2690 Jon Sassolino              Wheat Ridge                              21:08
 112.     97    620 Connor O'Neill             Chatfield                                21:08
 113.     98    955 Killian Horan              Dakota Ridge                             21:09
 114.     99    715 Grant Baca                 Columbine                                21:09
 115.           949 Ryan Cutter                Dakota Ridge                             21:11
 116.    100    722 Kevin Cline                Columbine                                21:11
 117.           948 Blake Cutter               Dakota Ridge                             21:14
 118.    101   1467 Christopher Jackson        Green Mountain                           21:18
 119.    102    734 Ryan Lynch                 Columbine                                21:19
 120.           452 Bryan Goings               Castle View                              21:19
 121.    103   1954 Noah Smith                 Niwot                                    21:25
 122.    104   1943 Dutch Maydew               Niwot                                    21:27
 123.    105   1501 Brandon Kreutz             Highlands Ranch                          21:27
 124.          2111 Nathan Johnson             Rangeview                                21:28
 125.    106   2236 Nolan Scannell             Regis                                    21:28
 126.          2108 Joel Askew                 Rangeview                                21:30
 127.          1131 Mike Perez                 Douglas County                           21:32
 128.    107   2047 Nathan Mueller             Pomona                                   21:33
 129.           611 Jared Larsen               Chatfield                                21:34
 130.           931 Michael Allen              Dakota Ridge                             21:34
 131.          1346 Matt Lindgren              Fairview                                 21:35
 132.          1424 Stephen Jordan             Grandview                                21:35
 133.    108   1706 Taylor Shelly              Littleton                                21:36
 134.    109   1568 Jackson Snyder             Lakewood                                 21:36
 135.          1148 Caleb Worker               Douglas County                           21:37
 136.    110   1682 Andrew Camp                Littleton                                21:38
 137.          2673 Logan Frank                Wheat Ridge                              21:40
 138.    111   2189 Patrick Barton             Regis                                    21:41
 139.          1422 Jared Johnson              Grandview                                21:48
 140.    112   2235 Eric Ruble                 Regis                                    21:51
 141.    113   2059 Thadedeus Winsor           Pomona                                   21:55
 142.          2583 Nick Tealer                Thunder Ridge                            21:55
 143.    114    724 Tyler Cordova              Columbine                                21:56
 144.    115   2421 Tyler Runyan               Smoky Hill                               21:56
 145.    116   2237 Trevor Scannell            Regis                                    21:57
 146.          2197 Andrew Crossland           Regis                                    21:57
 147.    117   1700 Jordan Peacock             Littleton                                21:59
 148.           629 Jeremy Rapp                Chatfield                                22:01
 149.          2233 Josh Redman                Regis                                    22:02
 150.          2215 John Ininns                Regis                                    22:09
 151.           588 Carl Eurick                Chatfield                                22:18
 152.    118   1554 Kyle Krawczak              Lakewood                                 22:20
 153.          2550 Brunson Fazekas            Thunder Ridge                            22:24
 154.    119   1936 Alex Goff                  Niwot                                    22:29
 155.           731 Jared Jeselnick            Columbine                                22:30
 156.           448 Ryan Costanzo              Castle View                              22:34
 157.          1704 Max Roepe                  Littleton                                22:36
 158.          2469 Tyler Cavanagh             Standley Lake                            22:42
 159.          1711 Sam Warton                 Littleton                                22:42
 160.          1500 Conner Kincaid             Highlands Ranch                          22:47
 161.    120   1545 Michael Crespin            Lakewood                                 22:59
 162.          1509 Takayuki Yoshida           Highlands Ranch                          23:09
 163.           726 Adam Flores                Columbine                                23:12
 164.    121   2404 Ben Andrie                 Smoky Hill                               23:27
 165.          2039 Zach Fletcher              Pomona                                   23:33
 166.    122   1557 Sean Lopp                  Lakewood                                 23:34
 167.          2045 Cory Leverton              Pomona                                   23:40
 168.    123   1468 Eric Kirwin                Green Mountain                           23:43
 169.          2114 R J Pardo                  Rangeview                                23:51
 170.           741 Zach Visser                Columbine                                23:51
 171.           444 Riley Akins                Castle View                              23:57
 172.          2476 Jacob Manzanares           Standley Lake                            23:58
 173.    124   1543 Matt Bustos                Lakewood                                 24:01
 174.    125   2422 Jack Ryan                  Smoky Hill                               24:02
 175.    126   1563 Seth Perry                 Lakewood                                 24:11
 176.          2479 Kyle Prince                Standley Lake                            24:12
 177.          2415 Joshua Moriscato           Smoky Hill                               24:52
 178.    127   1460 Matt Crewse                Green Mountain                           25:18
 179.    128   1469 Tanner Landin              Green Mountain                           25:22
 180.    129   1572 Ethan Williams             Lakewood                                 25:49
 181.    130   1458 Daniel Besmer              Green Mountain                           25:52
 182.          1496 Austin Joesph              Highlands Ranch                          26:56
 183.          1553 Max Klarner                Lakewood                                 33:19