Boys - 2010 Region 1-5A XC Championship - October 21, 2010


Scoring 5 of 7 runners.

back

Place Bib Name School Time
1. 66 William Kincaid Columbine 15:54
2. 134 Marty Andrie Smoky Hill 16:37
3. 22 Chris Davis Arapahoe 16:45
4. 148 Gerardo Rodriguez Thornton 16:50
5. 133 Kyle Ames Smoky Hill 16:54
6. 123 Garrett Sapakoff Littleton 17:02
7. 40 Alex Nelson Arvada West 17:05
8. 28 Daniel Vavrik Arapahoe 17:05
9. 138 Tanner Ruhl Smoky Hill 17:07
10. 24 Connor Winter Arapahoe 17:14
11. 146 Marco Barraza Thornton 17:18
12. 10 Jesus Herrera Abraham Lincoln 17:20
13. 149 Stephen Rodriguez Thornton 17:21
14. 109 Charlie Medina Grand Junction 17:24
15. 147 Nick Robinson Thornton 17:27
16. 137 Zach McConnel Smoky Hill 17:28
17. 150 Fabian Trujillo Thornton 17:28
18. 39 Mitch Larson Arvada West 17:35
19. 122 Jack Robb Littleton 17:39
20. 135 Tyler Bush Smoky Hill 17:40
21. 36 Carson Aberle Arvada West 17:42
22. 81 Christian Turnock Denver East 17:43
23. 26 Brett Riley Arapahoe 17:44
24. 80 Devon Romero Denver East 17:45
25. 132 Dylan Adams Smoky Hill 17:46
26. 136 Dan Kasberg Smoky Hill 17:50
27. 27 Andrew Stachowiak Arapahoe 17:51
28. 38 Nick Gentile Arvada West 17:53
29. 95 Nick Personett Eaglecrest 17:54
30. 96 Chas Schwaebe Eaglecrest 17:55
31. 91 Kenny Iverson Eaglecrest 17:55
32. 104 Greg Eccher Grand Junction 17:57
33. 77 Mitch Carson Denver East 18:00
34. 68 Orion Tallmadge Columbine 18:01
35. 151 Mario Velma Thornton 18:05
36. 8 Juan Hernandez Abraham Lincoln 18:07
37. 12 Louis Moreno Abraham Lincoln 18:08
38. 23 Jon Johannsen Arapahoe 18:11
39. 42 Nick Sevcik Arvada West 18:12
40. 82 Andrew Wise Denver East 18:13
41. 25 Michael Lillmars Arapahoe 18:14
42. 79 Micah Prien Denver East 18:16
43. 9 Alex Herrera Abraham Lincoln 18:17
44. 65 Josh Chavez Columbine 18:17
45. 41 Davon Robinson Arvada West 18:21
46. 76 Kevin Blakeslee Denver East 18:22
47. 152 Juan Villalvazo Thornton 18:23
48. 63 Nick Bernhardt Columbine 18:24
49. 62 Alexander Armstrong Columbine 18:25
50. 94 Luke Meachem Eaglecrest 18:25
51. 90 Kellen Iverson Eaglecrest 18:34
52. 64 Chris Chavez Columbine 18:37
53. 105 Andrew James Grand Junction 18:45
54. 92 Kevin Leung Eaglecrest 18:47
55. 14 Gabe Villegas Abraham Lincoln 18:48
56. 119 Calvin Maas Littleton 18:48
57. 118 Chip Bollendonk Littleton 18:50
58. 93 Ryan McInturf Eaglecrest 18:53
59. 108 Levi Hamer Grand Junction 18:54
60. 37 Evan Beamis Arvada West 18:54
61. 11 Luis Medrano Abraham Lincoln 18:57
62. 120 James McNally Littleton 19:07
63. 107 Ian Chaffee Grand Junction 19:11
64. 124 Tevin Tyson Littleton 19:16
65. 13 Ruben Saldivar Abraham Lincoln 19:16
66. 78 Nic Nealy Denver East 19:17
67. 67 Grant Baca Columbine 19:31
68. 121 Barry Visser Littleton 19:36
69. 110 Sam Videlock Grand Junction 19:40
70. 106 Terence Bercume Grand Junction 20:16
71. 54 Oscar Rivera Aurora Central 21:43
72. 53 Cabrion Milton Aurora Central 23:48
73. 50 Jarec Henderson Aurora Central 23:48
74. 51 Daniel Ibarra Aurora Central 26:51
75. 49 Jake Henderson Aurora Central 26:57

back