Boys 3A Region #3 - 2010 XC Championships - October 22, 2010


Scoring 4 of 6 runners.

back

Place Bib Name School Time
1. 3161 Sam Yeager Faith Christian 16:16
2. 3157 Evan Fortney Faith Christian 16:28
3. 3148 Nick Taylor Colorado Academy 16:48
4. 3160 Luke Yeager Faith Christian 17:04
5. 3230 Eduardo Vasquez Sheridan 17:04
6. 3168 Sean Ankarlo Holy Family 17:13
7. 3205 Stephen Rice Peak To Peak 17:16
8. 3169 Sam Hillman Holy Family 17:24
9. 3133 Rowan Bolduc Clear Creek 17:34
10. 3171 Andres Rodriguez Holy Family 17:36
11. 3204 Jacob Oveson Peak To Peak 17:41
12. 3132 Xander Andrade Clear Creek 17:49
13. 3193 Taber Miyauchi Middle Park 17:49
14. 3135 Bill Schvetz Clear Creek 17:51
15. 3203 Cameron Healy Peak To Peak 17:52
16. 3207 Riley Rodenburg Peak To Peak 18:03
17. 3211 Canyon Cook Platte Canyon 18:04
18. 3121 Frank Knafelc Bishop Machebeuf 18:07
19. 3206 Justin Rodenburg Peak To Peak 18:07
20. 3170 Erich Hixson Holy Family 18:09
21. 3108 Dau Daldol Arrupe Jesuit 18:21
22. 3173 Andy Woods Holy Family 18:28
23. 3183 John Reynolds Kent Denver 18:32
24. 3172 Kyle Willis Holy Family 18:33
25. 3225 Edgar Chavez Sheridan 18:33
26. 3202 Todd Beckman Peak To Peak 18:38
27. 3131 Sebby Andrade Clear Creek 18:41
28. 3112 Davion Rodriguez Arrupe Jesuit 18:49
29. 3107 Jason Armijo Arrupe Jesuit 18:51
30. 3184 Peter Ricci Kent Denver 18:53
31. 3146 Nick Fahrenkrog Colorado Academy 19:00
32. 3149 Connor Wiseman Colorado Academy 19:03
33. 3136 Jackson Wieger Clear Creek 19:15
34. 3216 Corey Todd Platte Canyon 19:26
35. 3122 John Lowrey Bishop Machebeuf 19:29
36. 3215 Adrian Phillips Platte Canyon 19:37
37. 3227 Joseph Pasillas Sheridan 19:39
38. 3134 Jake Cook Clear Creek 19:40
39. 3226 Luis Gurule Sheridan 19:40
40. 3123 Tim McDermott Bishop Machebeuf 19:43
41. 3237 Alexander Duran The Academy 19:43
42. 3185 Will Savoie Kent Denver 19:44
43. 3158 David Hawkins Faith Christian 19:48
44. 3111 Devante Roberts Arrupe Jesuit 19:51
45. 3195 Garrett Whitford Middle Park 20:04
46. 3194 Joe Rupp Middle Park 20:14
47. 3120 Rhett Crismon Bishop Machebeuf 20:16
48. 3603 Nate Marshall Denver School Of Science & Tech 20:18
49. 3229 Luis Ruiz Sheridan 20:28
50. 3239 Chris Risma The Academy 20:28
51. 3156 Spencer Edsall Faith Christian 20:31
52. 3110 Alonso Guerrero Arrupe Jesuit 20:35
53. 3214 Steven Merrifield Platte Canyon 20:39
54. 3213 Cameron Grove Platte Canyon 20:43
55. 3159 Zach Steitz Faith Christian 20:45
56. 3212 Tim Stark Platte Canyon 21:05
57. 3119 Benton Ahalt Bishop Machebeuf 21:16
58. 3238 Nathan Goyins The Academy 21:23
59. 3144 Andy Anaya Colorado Academy 21:24
60. 3604 Peter Miskcovicz Denver School Of Science & Tech 21:28
61. 3145 Marcos Bottenbley Colorado Academy 21:29
62. 3607 Solomon Zempo Denver School Of Science & Tech 21:33
63. 3109 Erik Diaz Arrupe Jesuit 21:49
64. 3182 Tyler Overton Kent Denver 21:56
65. 3181 Hugh Newcomb Kent Denver 21:58
66. 3124 Huy Tran Bishop Machebeuf 22:09
67. 3180 Blaine Brophy Kent Denver 22:42
68. 3192 Marcus Curran Middle Park 22:58
69. 3241 Lucas Weisz The Academy 23:00
70. 3236 Colton Crabb The Academy 23:39
71. 3606 Josh Wilson Denver School Of Science & Tech 23:46
72. 3235 Austin Clingman The Academy 27:33
73. 3605 Ben Panogas Denver School Of Science & Tech 27:46

back