2010 Columbine Dave Sanders Invitational - October 1, 2010 - Division 2 Varsity Boys


Scoring 4 of 7 runners.

back

Team
Place Place Bib Name School Time
1. 1 1690 Jak Hamilton Evergreen 16:29
2. 2 2009 Dezmin Rameriz Pomona 16:35
3. 3 1475 Chandler Reid Centaurus 16:59
4. 4 1713 Jackson Sayler Evergreen 17:01
5. 5 1922 Garrett Sapakoff Littleton 17:15
6. 6 1701 Andre Lane Evergreen 17:24
7. 7 1597 Ben Hunter D'Evelyn 17:25
8. 8 2008 Michael Rainey Pomona 17:28
9. 9 2012 Thomas Vavrik Pomona 17:30
10. 10 1872 Daniel Mahoney Jefferson Academy 17:34
11. 11 1514 Ryther Anderson Conifer 17:34
12. 12 2005 Chris Kartchner Pomona 17:34
13. 13 2004 Dylan Hayes Pomona 17:40
14. 14 1469 Jack Marshall Centaurus 17:42
15. 15 2015 Tom Williams Pomona 17:43
16. 16 1525 Ben Fuller Conifer 17:44
17. 17 2102 Ben Kedl Valor Christian 17:44
18. 18 2098 Seth Conley Valor Christian 17:47
19. 19 1919 Jack Robb Littleton 17:47
20. 20 1735 Josef Gertner Fort Morgan 17:49
21. 21 1477 Derek Stetson Centaurus 17:51
22. 22 1875 Robert Scrivner Jefferson Academy 17:52
23. 23 1711 Jeff Sahli Evergreen 17:52
24. 24 2169 Mike Del Negro Wheat Ridge 17:54
25. 25 1854 Tyler Woodworth Green Mountain 17:58
26. 26 2099 Stephen Cooper Valor Christian 17:58
27. 27 1696 Brian Kassay Evergreen 18:00
28. 28 1910 Calvin Maas Littleton 18:02
29. 29 2028 Ricardo Saguillan Ridgeview Academy 18:04
30. 30 2165 Connor Clegg Wheat Ridge 18:08
31. 31 1611 Sage Stubbs D'Evelyn 18:08
32. 32 2189 Corey Reese Wheat Ridge 18:09
33. 33 1616 Peter Victoria D'Evelyn 18:12
34. 34 1605 Carter Prescott D'Evelyn 18:13
35. 35 1695 Daniel Holmes Evergreen 18:17
36. 36 2188 Levi Rawlings Wheat Ridge 18:18
37. 37 1431 Garet Krohn Arvada 18:19
38. 38 1458 Aaron Eck Centaurus 18:20
39. 39 1540 Austin Reed Conifer 18:20
40. 40 1754 Chibuikem Nwizu Frontier Academy 18:21
41. 41 1593 Zach Frauenhoff D'Evelyn 18:21
42. 42 1991 Dante Testolini Mullen 18:22
43. 43 1615 Chris Vial D'Evelyn 18:23
44. 44 1748 Chris Baker Frontier Academy 18:23
45. 45 2024 Michael McLoud Ridgeview Academy 18:25
46. 46 1596 Ryan Hooper D'Evelyn 18:25
47. 47 1725 Thomas Warren Evergreen 18:30
48. 1712 Tyler Bender Evergreen 18:30
49. 48 1474 Kyle Peterson Centaurus 18:31
50. 49 1972 Cory Avey Mullen 18:31
51. 50 1990 Chris St. Pierre Mullen 18:34
52. 51 2075 Kyle Lund Standley Lake 18:35
53. 52 1523 Mike Fera Conifer 18:35
54. 53 1912 James McNally Littleton 18:36
55. 54 2020 Tommy Dikes Ridgeview Academy 18:36
56. 55 1902 Chip Bollendonk Littleton 18:37
57. 56 1975 Roderick Brogan Mullen 18:38
58. 57 1471 Tyler Menger Centaurus 18:39
59. 58 1427 Sal Camara Arvada 18:40
60. 59 2168 Steven Decsesznak Wheat Ridge 18:41
61. 60 1473 Sam Patzer Centaurus 18:43
62. 61 1823 Ahmaed Wechky Golden 18:45
63. 62 2201 David Wyperd Wheat Ridge 18:49
64. 63 2178 Ryan Hanson Wheat Ridge 18:51
65. 64 1428 Isaac Comcowich Arvada 18:53
66. 65 2013 Nathan Want Pomona 18:55
67. 1599 Brenden McMillen D'Evelyn 18:55
68. 66 1927 Tevin Tyson Littleton 18:56
69. 67 2096 Mitch Bryan Valor Christian 18:58
70. 2011 Kade Shaffer Pomona 18:59
71. 68 1521 Dylan Dionis Conifer 19:02
72. 1724 Joey Vinarcsik Evergreen 19:03
73. 2183 Keenan McCall Wheat Ridge 19:04
74. 69 2100 Justin Howell Valor Christian 19:05
75. 70 1824 Shane Witters-Hicks Golden 19:05
76. 71 1434 Isaiah Quintana Arvada 19:05
77. 72 1988 Joe Schultz Mullen 19:06
78. 73 2023 Francisco Lobato Ridgeview Academy 19:07
79. 74 1739 Bashash Walio Fort Morgan 19:11
80. 75 1516 Trevor Bickmore Conifer 19:12
81. 76 1734 David Garcia Fort Morgan 19:18
82. 77 1847 Alex Gough Green Mountain 19:18
83. 78 1541 Dylan Reed Conifer 19:19
84. 1457 Scott Doyle Centaurus 19:19
85. 79 1853 Eric Stjernholm Green Mountain 19:19
86. 80 1873 Brandon Patterson Jefferson Academy 19:20
87. 81 2018 Andro Charles Ridgeview Academy 19:23
88. 82 1929 Diederick Visser Littleton 19:24
89. 1518 Cameron Carlson Conifer 19:28
90. 1928 Berry Visser Littleton 19:30
91. 1536 Cody Mullins Conifer 19:30
92. 83 2101 Matt Kamrass Valor Christian 19:30
93. 1614 Evan Verbal D'Evelyn 19:32
94. 1463 Logan Goodrich Centaurus 19:33
95. 84 2069 Collin Sneve Standley Lake 19:34
96. 1530 Kevin Johnson Conifer 19:35
97. 85 1801 Bo Alten Golden 19:44
98. 1932 Zach Zambo Littleton 19:46
99. 86 1982 Matt Kubit Mullen 19:46
100. 87 2021 Blake Ericson Ridgeview Academy 19:51
101. 2173 Adrian Durbano Wheat Ridge 19:52
102. 88 1978 Austin Guimond Mullen 19:52
103. 2176 Christopher Gardner Wheat Ridge 19:58
104. 89 1780 Devundrick Walker Gateway 19:59
105. 90 1738 Andres Petrucci Fort Morgan 20:00
106. 91 1816 Evan Pennel Golden 20:01
107. 1722 Elliott Towne Evergreen 20:01
108. 92 1825 Jason Platt Golden 20:02
109. 93 2022 Joshua Hurley Ridgeview Academy 20:03
110. 94 1848 Brent Hyman Green Mountain 20:04
111. 95 1869 David Hansen Jefferson Academy 20:07
112. 96 1866 Austin Fisher Jefferson Academy 20:09
113. 1607 Alex Rosenberry D'Evelyn 20:15
114. 97 1759 Brandon Thaxton Frontier Academy 20:19
115. 1980 Ian Joyce Mullen 20:23
116. 98 1760 Alex Tyrrell Frontier Academy 20:35
117. 2027 Wyatt Roberts Ridgeview Academy 20:35
118. 1900 Ish Baker Littleton 20:40
119. 99 1843 Fletcher Bair Green Mountain 20:42
120. 100 1815 Shane Oltmanns Golden 20:43
121. 101 1732 Cody Carpenter Fort Morgan 20:45
122. 102 1814 T J Moore Golden 20:49
123. 103 1432 Marcos Peralta Arvada 20:50
124. 104 1778 Solomon Rotibi Gateway 20:51
125. 1812 Connor Lane Golden 20:53
126. 1974 Matt Berberick Mullen 20:58
127. 105 1845 Kyle Crabbe Green Mountain 20:59
128. 106 1844 Brady Cotten Green Mountain 21:01
129. 107 2074 Kevin Mayer Standley Lake 21:03
130. 108 1876 Scott Sowell Jefferson Academy 21:06
131. 109 1436 Jacob Wiedrich Arvada 21:13
132. 1846 Macklin Garrett Green Mountain 21:13
133. 110 2071 Grant Root Standley Lake 21:16
134. 1944 Garrett Whitford Middle Park 21:20
135. 1462 Marcus Godwin Centaurus 21:20
136. 2026 Darren Puckett Ridgeview Academy 21:25
137. 111 1751 Josh Fogel Frontier Academy 21:30
138. 2030 Christian Valdez Ridgeview Academy 21:32
139. 112 1753 Dalton Jensen Frontier Academy 21:36
140. 113 1762 Luis Zavala Frontier Academy 21:38
141. 114 1870 Matt Jones Jefferson Academy 21:40
142. 1851 Keith Price Green Mountain 21:45
143. 1811 Alex Inscoe Golden 21:50
144. 115 2082 Trent Kindavall Standley Lake 21:51
145. 1850 Connor McKeon Green Mountain 21:55
146. 1820 Dylan Roger Golden 22:09
147. 116 1771 Michael Aguilar Gateway 22:31
148. 1865 Aidan Durant Jefferson Academy 22:40
149. 117 2072 Hobbs Apel Standley Lake 22:49
150. 1752 Benito Gutierrez Frontier Academy 22:55
151. 1756 Jacob Smith Frontier Academy 23:10
152. 1877 John Westbrook Jefferson Academy 23:15
153. 2019 Mathew Clinton Ridgeview Academy 23:24
154. 118 1777 Will Logan Gateway 24:04
155. 119 1779 Fransisco Tamayo Gateway 24:06
156. 120 1781 James Williamson Gateway 25:23
157. 121 1435 Kyle Shoup Arvada 25:24
158. 122 2073 Joe Sanchez Standley Lake 26:03
159. 2070 Tomas Garrett Standley Lake 26:29
160. 1941 Marcus Curran Middle Park 26:42
161. 123 1773 Ryan Collins Gateway 32:18

back