Cherry Creek Steve Lohman Invitational Cross Country Meet
Boys Varsity
September 5, 2014

back

Team
Place Place Bib Name School Time
1. 1 1235 Joshua Joseph Thornton 16:00
2. 2 447 Daniel Book Cherry Creek 16:31
3. 3 112 Mason Brevig Arapahoe 16:32
4. 4 549 Elliott Miller Cheyenne Central 16:37
5. 5 124 Steven Goldy Arapahoe 16:40
6. 6 802 Antoino Calderon Fort Collins 16:50
7. 7 210 Hansen Lister Bear Creek 16:52
8. 8 875 Allen Adair Grand Junction 16:54
9. 9 806 Cam Dimas Fort Collins 16:58
10. 10 140 Nick Maddalone Arapahoe 17:02
11. 11 1127 Cameron Rathmell Liberty 17:08
12. 12 749 A J Sarabia Douglas County 17:10
13. 13 800 Henry Briggs Fort Collins 17:13
14. 14 754 Caleb Thompson Douglas County 17:14
15. 15 1231 Jose Garcia Thornton 17:17
16. 16 107 Josh Bardsley Arapahoe 17:20
17. 17 127 Chase Helseth Arapahoe 17:25
18. 18 439 Emilio Aguilar-Rosenthal Cherry Creek 17:32
19. 19 472 Lars Hultgren Cherry Creek 17:35
20. 20 687 Colton James-Wells Doherty 17:35
21. 21 468 Daniel Hamson Cherry Creek 17:38
22. 22 818 Blake Salvador Fort Collins 17:39
23. 23 495 Andrew Plum Cherry Creek 17:39
24. 24 1176 Cooper Dow Mullen 17:41
25. 25 533 Edward Bird Cheyenne Central 17:42
26. 26 747 Jeffrey Richards Douglas County 17:43
27. 27 135 Kyle Kennedy Arapahoe 17:45
28. 28 692 Hayden Martinez Doherty 17:49
29. 29 454 Conor Egan Cherry Creek 17:50
30. 30 510 Konor Von Kraut Cherry Creek 17:56
31. 31 1113 Cory Childs Liberty 17:56
32. 32 1236 Jake Keithley Thornton 18:02
33. 33 881 Jed Wilson Grand Junction 18:05
34. 34 1325 Damien Ridgeview Academy 18:05
35. 35 799 Evan Bratvold Fort Collins 18:07
36. 36 139 Nick Lipski Arapahoe 18:07
37. 37 1187 Bryce Medaris Mullen 18:09
38. 38 1126 Jack Quinn Liberty 18:11
39. 39 542 Nate Kim Cheyenne Central 18:14
40. 40 1071 Luke Klatke Lakewood 18:17
41. 41 683 Logan Goraczkowski Doherty 18:22
42. 42 809 Landon Jacquinot Fort Collins 18:23
43. 43 986 Graham Butcher Highlands Ranch 18:24
44. 44 218 Ryan Waugh Bear Creek 18:29
45. 45 1122 Jacob Keen Liberty 18:30
46. 46 676 Ryan Cox Doherty 18:33
47. 47 877 Parker Davis-McDougal Grand Junction 18:34
48. 48 543 Garrett Kuskie Cheyenne Central 18:34
49. 49 878 Nick Duncan Grand Junction 18:36
50. 50 1330 Lozano Ridgeview Academy 18:36
51. 51 741 Louis McDowall Douglas County 18:38
52. 52 1183 Blayze Jessen Mullen 18:38
53. 53 880 Aaron King Grand Junction 18:39
54. 54 1131 A J Steward Liberty 18:39
55. 55 538 Jake Forkner Cheyenne Central 18:40
56. 56 748 Alaric Rohl Douglas County 18:41
57. 57 816 Justen Olson Fort Collins 18:43
58. 58 559 Joshua Willyerd Cheyenne Central 18:45
59. 59 1189 Harrison Olivieri Mullen 18:46
60. 60 999 Caleb Meis Highlands Ranch 18:46
61. 61 739 Wyatt Kuehster Douglas County 18:48
62. 62 755 Eric Urban Douglas County 18:48
63. 63 1314 Andrew Miller Wheat Ridge 18:48
64. 64 996 Josh Lord Highlands Ranch 18:49
65. 65 1260 Niles Gilmore Vista Peak 18:55
66. 66 1177 Sawyer Dow Mullen 18:56
67. 67 1087 Isaiah Soto Lakewood 19:03
68. 68 879 Grayson Gehl Grand Junction 19:06
69. 69 1329 Abebe Ridgeview Academy 19:07
70. 70 1304 Austin Coyne Wheat Ridge 19:07
71. 71 1075 William Lugsch Lakewood 19:07
72. 72 1116 Lucas Dyer Liberty 19:08
73. 73 876 Billy Crawford Grand Junction 19:08
74. 74 1239 Damian Kofoed Thornton 19:09
75. 75 1327 Abechecha Ridgeview Academy 19:15
76. 76 214 Misael Rascon Bear Creek 19:15
77. 77 678 Daniel Duensing Doherty 19:17
78. 78 306 Ryan Montagne Chatfield 19:18
79. 79 1069 Jacob Hall Lakewood 19:22
80. 80 997 Daniel Matthews Highlands Ranch 19:22
81. 81 1326 Garcia Ridgeview Academy 19:26
82. 82 1068 Nathan Gravelding Lakewood 19:33
83. 83 1062 Joshua Brown Lakewood 19:33
84. 84 1173 Austin Bryan Mullen 19:34
85. 1206 Joe Black Sheridan 19:35
86. 85 696 Jordan Miller Doherty 19:36
87. 86 1257 Alan Almeida Vista Peak 19:37
88. 87 1004 Derrick Rasser Highlands Ranch 19:41
89. 88 1179 Ian Goulding Mullen 19:42
90. 89 311 Evan Simcox Chatfield 19:43
91. 90 1112 Chris Billings Liberty 19:45
92. 91 987 Nolan Cook Highlands Ranch 19:52
93. 92 1315 Tommy Miller Wheat Ridge 19:53
94. 93 1088 Owen Swallow Lakewood 19:58
95. 94 297 Colton Kugler Chatfield 19:59
96. 95 541 Sam Horton Cheyenne Central 20:00
97. 96 1230 Oscar Delgado Thornton 20:09
98. 97 204 Wyatt Ellis Bear Creek 20:15
99. 98 207 Matthew Izmirian Bear Creek 20:15
100. 99 680 Liam Ecker-Tsasie Doherty 20:16
101. 100 1300 Ryan Abo Wheat Ridge 20:23
102. 101 1309 Ethan Herrold Wheat Ridge 20:31
103. 102 281 Michael Anderson Chatfield 20:36
104. 103 1319 Stuart Penkowsy Wheat Ridge 20:36
105. 104 1262 Bailey Murphy Vista Peak 20:53
106. 860 Kadin Mangalik George Washington 20:54
107. 105 313 Riley Thayer Chatfield 21:00
108. 1214 Garon Kirschbaum Stem School 21:07
109. 106 1331 Marquez Ridgeview Academy 21:24
110. 107 302 Will Machemer Chatfield 21:25
111. 108 1328 Sansuni Ridgeview Academy 21:27
112. 1209 Justin Salazar Sheridan 21:32
113. 109 1316 Austin Ness Wheat Ridge 21:43
114. 1208 Connor Harvey Sheridan 21:57
115. 110 1264 Andrew Yarbrough Vista Peak 22:36
116. 111 286 Jason Bush Chatfield 23:35
117. 1207 Marcos Bussey Sheridan 23:35
118. 112 1258 Miles Cannon Vista Peak 24:15
119. 852 Aiden Carley-Clopton George Washington 27:17

back