Boys 2A Region #1 - 2011 XC Championships - October 20, 2011


Scoring 3 of 5 runners.

back

Team
Place Place Bib Name School Time
1. 1 56 Sean Flynn Lyons 17:22
2. 2 9 Jake Rothman Alexander Dawson 17:23
3. 3 57 Marcel Such Lyons 17:47
4. 4 103 Ryan Ernst Wiggins 18:00
5. 5 53 Sam Crowley Lyons 18:20
6. 6 4 Kyle Becker Alexander Dawson 18:23
7. 7 107 Levi Shutts Wiggins 18:24
8. 8 58 Reed Test Lyons 18:31
9. 9 52 Ryan Boucher Lyons 18:42
10. 55 Brian Flynn Lyons 18:58
11. 10 36 Matt Smith Denver Christian 19:00
12. 54 Matt Dillon Lyons 19:14
13. 11 43 Trevor Benson Lutheran 19:15
14. 12 84 Tyler Jordan Resurrection Christian 19:26
15. 13 86 Jonathan Zuniga Resurrection Christian 19:40
16. 14 19 Sam Hines Collegiate Academy 19:45
17. 15 82 Ben Hoyer Resurrection Christian 19:45
18. 16 10 Alec Timpe Alexander Dawson 19:48
19. 17 28 Zach Neal Denver Academy 19:59
20. 18 44 Nathan Norby Lutheran 20:23
21. 19 17 James Condon Collegiate Academy 20:32
22. 20 80 Matt Cooksey Resurrection Christian 20:38
23. 21 106 Danny McCombs Wiggins 20:41
24. 22 65 Jake Weimer Merino 20:55
25. 23 95 Conor Parrish Shining Mountain Waldorf 21:02
26. 24 61 Moses Hunter Merino 21:03
27. 25 35 Elijah Monroe Denver Christian 21:13
28. 26 42 Conner Barnes Lutheran 21:20
29. 27 119 Austen Miller Yuma 21:28
30. 28 96 Gabe Wayman Shining Mountain Waldorf 21:30
31. 29 8 Conner O'Grady Alexander Dawson 21:37
32. 30 64 John Solomon Merino 21:39
33. 31 91 Jonah Baca Shining Mountain Waldorf 21:41
34. 32 6 Robby Keown Alexander Dawson 21:45
35. 33 104 Matt Ewertz Wiggins 21:48
36. 34 81 Asher Gamino Resurrection Christian 22:12
37. 35 20 Gregor Kreutz Collegiate Academy 22:20
38. 36 27 Michael Herbertson Denver Academy 22:26
39. 37 93 Nicholas Hall Shining Mountain Waldorf 22:31
40. 38 21 Jake Martell Collegiate Academy 22:37
41. 39 18 Zak Heidrick Collegiate Academy 22:40
42. 85 Sam Skipworth Resurrection Christian 22:41
43. 40 29 Izaak Vanderbrug Denver Academy 22:42
44. 5 Forest Oden Alexander Dawson 22:45
45. 41 62 Alfonso Lindenthal Merino 22:46
46. 42 97 Akira Youngblood Shining Mountain Waldorf 23:21
47. 83 Luke Hoyer Resurrection Christian 23:24
48. 22 James Miller Collegiate Academy 23:25
49. 43 26 Sam Deline Denver Academy 23:25
50. 23 Evan Slate Collegiate Academy 23:44
51. 7 Ben Kruteck Alexander Dawson 23:49
52. 92 Chad Brantley Shining Mountain Waldorf 23:54
53. 44 117 Michael Howell Yuma 24:35
54. 45 116 Riley Hofmeister Yuma 24:35
55. 46 25 Alex Crawford Denver Academy 24:39
56. 47 63 Zach Pomeroy Merino 25:08
57. 48 102 Caleb Cardwell Wiggins 25:09
58. 49 120 Hadden Wilkins Yuma 25:30
59. 50 115 Luke Brown Yuma 27:23
60. 118 Bradlee Malone Yuma 27:23
61. 94 Noah Kelner Shining Mountain Waldorf 31:48

back