Boys 3A Region #4 - 2011 XC Championships - October 20, 2011


Scoring 4 of 6 runners.

back

Team
Place Place Bib Name School Time
1. 1 299 Garrett Coles University 16:44
2. 2 228 Daniel Mahoney Jefferson Academy 17:01
3. 3 149 Greg Mares Brush 17:12
4. 4 199 Chris Baker Frontier Academy 17:13
5. 5 188 Jeff Switzer Estes Park 17:21
6. 6 150 Anthony Rios Brush 17:22
7. 7 231 Robert Scrivner Jefferson Academy 17:24
8. 8 270 Isaac Alegria Platte Valley 17:25
9. 9 185 Ian McLain Estes Park 17:34
10. 10 172 Cash Merritt Eaton 17:43
11. 11 305 Garret Roberts University 17:49
12. 12 170 Marcus Longwell Eaton 17:57
13. 13 327 Adam Rhodebeck Weld Central 17:58
14. 14 328 Tyler Shaffer Weld Central 17:58
15. 15 183 Russ Hall Estes Park 18:03
16. 16 298 Alex Breen University 18:06
17. 17 300 Dan Eberhard University 18:13
18. 18 204 Alex Tyrrell Frontier Academy 18:18
19. 19 225 John Feldhaus Jefferson Academy 18:18
20. 20 202 Chibuikem Nwizu Frontier Academy 18:20
21. 21 230 Brandon Patterson Jefferson Academy 18:23
22. 22 226 Austin Fisher Jefferson Academy 18:23
23. 23 303 Jordan Perkins University 18:27
24. 24 186 Kirk McMillan Estes Park 18:36
25. 25 302 Kelton Lightfoot University 18:39
26. 26 130 Aiden Colton Berthoud 18:48
27. 27 136 Quinton Urchek Berthoud 18:48
28. 28 151 Beau Rocha Brush 18:49
29. 29 171 William Longwell Eaton 18:51
30. 30 203 Brandon Thaxton Frontier Academy 18:58
31. 31 200 Caleb Clough Frontier Academy 18:58
32. 32 205 Sean Tyrrell Frontier Academy 19:02
33. 33 284 Ryan Grover Strasburg 19:04
34. 34 133 Erik Maas Berthoud 19:07
35. 35 289 Andy O'Dell Strasburg 19:09
36. 206 Connor Vanbuskirk Frontier Academy 19:10
37. 36 229 Max Mullis Jefferson Academy 19:13
38. 227 David Hansen Jefferson Academy 19:18
39. 37 258 Tieran Dysart Pinnacle 19:24
40. 38 134 Daniel Raak Berthoud 19:28
41. 39 271 Jake Carmin Platte Valley 19:35
42. 40 272 R W Jett Platte Valley 19:35
43. 41 187 Garrett Murray Estes Park 19:37
44. 42 135 Ben Sevy Berthoud 19:41
45. 43 324 Rassel Hausman Weld Central 19:45
46. 301 Andres Flores University 19:46
47. 44 167 Caleb Fassler Eaton 19:48
48. 45 215 Luke Loffhagen Highland 19:49
49. 46 129 Kyle Cavey Berthoud 19:50
50. 47 275 Cristian Wacker Platte Valley 19:51
51. 304 Sam Rhoton University 19:53
52. 48 146 Caleb Dory Brush 19:54
53. 232 Scott Sowell Jefferson Academy 20:02
54. 49 244 Jake Grassinger Mead 20:08
55. 201 Josh Fogel Frontier Academy 20:12
56. 50 147 Kevin Garcia Brush 20:13
57. 132 Shane Friede Berthoud 20:16
58. 131 Gabe Conde Berthoud 20:16
59. 51 168 Nick Gregory Eaton 20:20
60. 52 152 Zacc Winn Brush 20:21
61. 53 313 Brian Williamson Valley 20:25
62. 148 Pablo Gutierrez Brush 20:27
63. 54 286 Chad Jones Strasburg 20:28
64. 55 276 Justin Wert Platte Valley 20:30
65. 56 273 Brandon Richardson Platte Valley 20:30
66. 57 216 Jordan Waddell Highland 20:31
67. 58 190 Peter Vanhorn Estes Park 20:41
68. 59 173 Nicholas Pringle Eaton 20:42
69. 60 283 Adam Chavarria Strasburg 20:47
70. 61 245 Stephen Negvesky Mead 21:01
71. 169 Reece Kothe Eaton 21:05
72. 145 Tim Brown Brush 21:12
73. 62 261 Ishan Pradhan Pinnacle 21:16
74. 184 Luke Holmes Estes Park 21:30
75. 63 288 Matt Miller Strasburg 21:31
76. 64 312 Anthony Mozal Valley 21:40
77. 65 246 Eric Rademacher Mead 21:44
78. 66 241 Lucas Baril Mead 21:53
79. 67 158 Brandon Medina Eagle Ridge Academy 21:55
80. 68 323 Trent Harris Weld Central 21:58
81. 69 243 Chris Franke Mead 21:59
82. 70 242 Chris Davis Mead 22:00
83. 174 Joe Stewart Eaton 22:04
84. 71 257 Isaac Becerril Pinnacle 22:11
85. 72 311 Michael Martinez Valley 22:15
86. 73 325 Hugo Lezama Weld Central 22:20
87. 74 285 Jonathan Handy Strasburg 22:25
88. 75 212 Adan Holguin-Lopez Highland 22:40
89. 248 Josh Yuhas Mead 22:46
90. 290 Chase Perez Strasburg 22:48
91. 76 159 Austin Vue Eagle Ridge Academy 22:58
92. 77 214 Cade Kanode Highland 23:09
93. 78 326 Matt Pfauth Weld Central 23:10
94. 79 156 Jeremy Hileman Eagle Ridge Academy 23:25
95. 80 259 Derrick Keesling Pinnacle 23:29
96. 247 Tommy Reeves Mead 23:38
97. 81 308 Ruben Guevara Valley 24:05
98. 287 Trevor Lyons Strasburg 24:09
99. 82 211 Matthew Faryna Highland 24:11
100. 83 157 Jacob Klaus Eagle Ridge Academy 24:24
101. 84 213 Jeremy Kamenski Highland 24:57
102. 85 160 Spencer Young Eagle Ridge Academy 25:26
103. 274 Scott Thompson Platte Valley 25:42
104. 322 Tim Beckwith Weld Central 27:23

back