Boys 2A Region #1 - 2012 XC Championships - October 18, 2012


Scoring 3 of 5 runners.

back

Team
Place Place Bib Name School Time
1. 1 62 Paul Roberts Lyons 16:30
2. 2 108 Ryan Ernst Wiggins 18:02
3. 3 13 Chris Slade Alexander Dawson 18:12
4. 4 106 Trevor Dye Wiggins 18:19
5. 5 59 Matt Dillon Lyons 18:31
6. 6 58 Ryan Boucher Lyons 18:47
7. 7 111 Levi Shutts Wiggins 18:55
8. 8 57 Jacob Anderson Lyons 19:05
9. 9 47 Joe Caraway Liberty Common 19:10
10. 10 14 Alec Timpe Alexander Dawson 19:16
11. 11 61 Brian Flynn Lyons 19:37
12. 12 121 Riley Hofmeister Yuma 19:47
13. 13 48 Will Werst Liberty Common 19:47
14. 60 Heath Fesenmeyer Lyons 19:57
15. 14 83 Matt Cooksey Resurrection Christian 19:57
16. 15 119 Brandon Hinkle Yuma 20:04
17. 16 122 Michael Howell Yuma 20:11
18. 17 11 Conner O'Grady Alexander Dawson 20:14
19. 18 98 Conor Parrish Shining Mountain Waldorf 20:20
20. 19 88 Sawyer Pehkonen Resurrection Christian 20:25
21. 69 Yael Velazquez Merino 20:26
22. 20 39 Jordan Waddell Highland 20:37
23. 21 22 Gregor Kreutz Collegiate Academy 20:38
24. 22 21 Sam Hines Collegiate Academy 20:55
25. 23 110 Tryston Keefe Wiggins 20:57
26. 24 87 Collin Mount Resurrection Christian 20:59
27. 63 Levi Stone Lyons 21:00
28. 25 94 Jordan Cherin Shining Mountain Waldorf 21:01
29. 26 36 Cade Kanode Highland 21:02
30. 27 124 Alex Tarin Yuma 21:17
31. 28 12 Thomas Rudge Alexander Dawson 21:20
32. 29 35 Adan Holguin-Lopez Highland 21:21
33. 30 123 Isaiah Remington Yuma 21:22
34. 31 82 Kade Christensen Resurrection Christian 21:27
35. 32 93 Jonah Baca Shining Mountain Waldorf 21:30
36. 33 37 Jackson Miller Highland 21:30
37. 34 85 Asher Gamino Resurrection Christian 21:44
38. 35 33 Casey Barber Highland 21:52
39. 36 20 James Condon Collegiate Academy 21:55
40. 37 24 James Miller Collegiate Academy 21:56
41. 34 Matthew Faryna Highland 21:59
42. 38 Faustino San Miguel-Vasquez Highland 22:02
43. 86 Max Keas Resurrection Christian 22:15
44. 38 9 Robby Keown Alexander Dawson 22:25
45. 39 105 Cade Carlson Wiggins 22:29
46. 40 99 Akira Youngblood Shining Mountain Waldorf 22:34
47. 76 James McNamara Nederland 22:35
48. 120 Reese Hofmeister Yuma 22:56
49. 41 26 Evan Slate Collegiate Academy 22:59
50. 84 Luke Davis Resurrection Christian 22:59
51. 125 Caleb Wright Yuma 23:22
52. 109 Matt Ewertz Wiggins 23:35
53. 107 Reid Ernst Wiggins 24:03
54. 42 49 Ryan Wessel Liberty Common 24:40
55. 23 Tyler Linnebur Collegiate Academy 24:41
56. 8 Sam Coyle Alexander Dawson 24:42
57. 43 95 Gavin Edwards Shining Mountain Waldorf 24:45
58. 96 Nicholas Hall Shining Mountain Waldorf 25:10
59. 25 John Miller Collegiate Academy 26:22
60. 68 Zach Pomeroy Merino 27:12

back