Boys 3A Region #3 - 2013 XC Championships - October 17, 2013


Scoring 4 of 6 runners.

back

Team
Place Place Bib Name School Time
1. 1 760 Jacob Benson Platte Canyon 16:04
2. 711 Robert Tekansik Lake County 16:49
3. 2 686 Aaron Hillman Holy Family 16:54
4. 3 676 Luke Yeager Faith Christian 17:03
5. 4 718 Ben Espinola Machebeuf 17:17
6. 5 722 John Lowrey Machebeuf 17:20
7. 6 704 James Giltner Kent Denver 17:23
8. 7 747 Liam Healy Peak To Peak 17:27
9. 8 765 Mason Phillips Platte Canyon 17:34
10. 9 764 Josh Kiser Platte Canyon 17:40
11. 10 689 Dillon Roddy Holy Family 17:43
12. 11 638 Brandon Swenson Clear Creek 17:44
13. 12 655 Hayelom Fitsum Denver School Of Science And Tec 17:45
14. 13 767 Ramos Brian Ridge View Academy 17:45
15. 14 751 Isaac Ruble Peak To Peak 17:46
16. 15 749 Alex Mowery Peak To Peak 17:50
17. 16 752 Kyle Seeberger Peak To Peak 17:53
18. 17 736 Steve Simmons Middle Park 18:00
19. 18 745 Benjamin Deyoung Peak To Peak 18:00
20. 19 670 Matthew Judson Faith Christian 18:04
21. 20 673 Andrew Renfrow Faith Christian 18:07
22. 21 746 Jhamal Fanning Peak To Peak 18:08
23. 750 Eric Schirmer Peak To Peak 18:14
24. 22 657 Akil Kelley Denver School Of Science And Tec 18:17
25. 23 669 Alex Fox Faith Christian 18:18
26. 24 796 Alexander Duran The Academy 18:21
27. 25 719 Pete Espinola Machebeuf 18:22
28. 26 768 Sylas Fallon Ridge View Academy 18:25
29. 27 671 Josh Marquardt Faith Christian 18:26
30. 28 690 Michael Sloan Holy Family 18:32
31. 29 761 Issac Conrad Platte Canyon 18:35
32. 30 691 Tristan Smith Holy Family 18:43
33. 31 688 Tanner Price Holy Family 18:43
34. 32 708 Aidan Thomas Kent Denver 18:46
35. 33 625 Jesus Olivas Arrupe Jesuit 18:46
36. 34 771 Ryan McEwen Ridge View Academy 18:48
37. 35 721 James Joseph Machebeuf 18:48
38. 36 641 Liam McDonough Clear Creek 18:48
39. 37 674 Zach Steitz Faith Christian 18:50
40. 38 772 Luis Ortega Ridge View Academy 18:52
41. 39 788 Joe Black Sheridan 19:00
42. 40 692 Ryan Wells Holy Family 19:06
43. 41 774 Adrian Vargas Ridge View Academy 19:06
44. 42 802 Ty Stines The Academy 19:13
45. 685 Ben Abraham Holy Family 19:16
46. 748 Nathan Kuykendall Peak To Peak 19:16
47. 43 734 Logan Miyauchi Middle Park 19:19
48. 672 Brandon Martine Faith Christian 19:27
49. 44 705 Jarrek Holmes Kent Denver 19:36
50. 45 720 Kyler Hensel Machebeuf 19:40
51. 46 627 Sergio Rosas Arrupe Jesuit 19:46
52. 47 773 Christian Stryker Ridge View Academy 19:46
53. 769 Jesus Hernandez Ridge View Academy 19:48
54. 48 735 Mark Simmons Middle Park 19:49
55. 49 800 Oscar Romero The Academy 19:50
56. 50 759 Craig Beckfield Platte Canyon 19:51
57. 51 790 Joel Marquez Sheridan 19:52
58. 52 732 Mark Knight Middle Park 19:56
59. 53 701 Ethan Ayari Kent Denver 20:00
60. 54 766 Jarrod Puseman Platte Canyon 20:02
61. 55 624 Esaiahs Lucero Arrupe Jesuit 20:02
62. 56 628 Joseph Yellowhorse Arrupe Jesuit 20:06
63. 57 640 Andy Gohlke Clear Creek 20:07
64. 58 702 Collin Binkley Kent Denver 20:13
65. 59 639 Tatum Lepro Clear Creek 20:20
66. 675 Peter Whitesel Faith Christian 20:28
67. 763 Dylan Hendrick Platte Canyon 20:30
68. 60 733 Andre Law Middle Park 20:43
69. 61 706 Hugh Newcomb Kent Denver 20:48
70. 62 637 Gavin Arneson Clear Creek 20:48
71. 63 799 Jose Ortiz The Academy 20:51
72. 770 Gustavo Marquez Ridge View Academy 20:57
73. 707 Ben Melvin Kent Denver 20:57
74. 64 729 Noah Daniel Middle Park 21:00
75. 65 642 C J Monson Clear Creek 21:01
76. 66 789 Carlos Maez Sheridan 21:02
77. 712 Tristan Varco Lake County 21:04
78. 67 626 Isaac Prieto Arrupe Jesuit 21:09
79. 68 622 Erik Diaz Arrupe Jesuit 21:10
80. 623 Jesus Lopez Arrupe Jesuit 21:10
81. 762 Garrett Genschorck Platte Canyon 21:20
82. 69 795 Tomas Cabrera The Academy 21:25
83. 643 Michael O'Leary Clear Creek 21:36
84. 70 797 Jeremiah Gross The Academy 21:43
85. 798 Josiah Martinez The Academy 21:46
86. 71 660 Ethan Ruterbories Denver School Of Science And Tec 21:53
87. 72 791 Pedro Valdez Sheridan 21:56
88. 73 654 Aiden Barker Denver School Of Science And Tec 22:02
89. 801 Karol Semczuk The Academy 22:03
90. 74 656 Maxwell Gregg Denver School Of Science And Tec 22:04
91. 75 723 Jesus Perez Machebeuf 22:06
92. 76 659 Daniel Melmed Denver School Of Science And Tec 22:06
93. 653 Martin Anema Denver School Of Science And Tec 22:31
94. 644 Mike Skladanowski Clear Creek 22:35
95. 658 Kaed Kinning Denver School Of Science And Tec 22:39
96. 731 Jake Kacik Middle Park 22:50
97. 730 Henry Hoythya Middle Park 22:50
98. 710 Terrell Sandoval Lake County 22:53

back